Vítej MERS! Ty naše malá krásná kapelo!

Jak už to tak někdy při vzniku kapel bývá, nikdo si ho moc nepamatuje. S jistotou se dá říct, že to byl skvělý nápad dvou kluků basáka Deniho a kytaristy Raše, kteří se rozhodli, že začnou hrát na nástroje především proto, že se na to výborně balí buchty. Údajně začal hrát Deni na basu proto, že počet strun je přece jen menší než u elektrické kytary, tudíž naučit se na ni hrát není až takový záběr. A tady už se ocitáme v nějaké době kolem roku 2009, kdy se pomalu ale jistě pokládají základy této kapele. Později se přidal i houslista Michal, který se stal kapelníkem, samozřejmě bubeník a nakonec zpěvačka Eliška. Název MERS je složenina jmen tehdejších členů a tak to už zůstalo, hlavně také proto to příhodné logo s pusinkou. A to byly doby, kdy vznikly písničky jako Motýl z papíru, Semafor, Vlaky, I will be fine, Rašovka, aj.

Co si budeme povídat v oparu z alkoholu a taky něčeho, co by se dalo nazvat: sex, drogy a rockandroll plný emocí, zamávalo to několikrát s kapelou pár členů odešlo, pár členů přišlo. Dokonece se nějakou dobu nehrálo, všem bylo smutno, plakali a vzpomínali. Dlouho to nevydrželo a jako fénix z popela byla kapela zase zpátky. Stejně jako většina ostatních skupin si prošla řadou různých krizovek, ale z nějakého nepochopitelného důvodu, pravděpodobně stále plná neskonalou láskou k hudbě a tak nějak ke všemu, zůstala a stojí a v různých obměnách pokračuje. Každý člen, který v kapele byl, dal kapele specifický kus sebe, za což nejde nic jiného než poděkovat, protože díky těmto lidem byla, je a bude kapela MERS stále zvláštní tepající těleso, žijící si vlastním životem.

Pro zvídavého návštěvníka této stránky přikládáme i několik asi už i historických fotek.

MERS a jejich první nahrávání (Studio V - Zlín) – zleva bubeník Berťa, kytarista Tom, kytarista Raš a basák Deni, tehdy ještě s dlouhými vlasy

Fotky z natáčení filmu Intimity - MERS s Petrem Štěpánkem, v legendárním Golemu s tunou makeupu, stres, pot, ale hlavně, že rockandroll.

 

 

 

Eliška s Rašem při jejich kytarovém duetu v písničce I will be fine

 

Eliška a Pavel – klub Orange Otrokovice a koncert před skupinou romanticky naladěných metalových fanoušků

Kresba naší kamarádky Magdi - Tom, Eliška, Berťa, Deni, Raš
 

Kapela má za sebou řadu koncertů, jednoho živého koně přímo v klubu, jeden velmi krásný film, nahrávání a spoustu věcí, co i ostatní kapely.

Kůň Lucka před klubem v Hustopečích

Momentálně funguje MERS ve složení kytara, bicí, basa, zpěv. Je to složení skromné, avšak fungující. Kytaristkou kapely MERS je krásná Adéla, které se stala druhou dívkou v kapele. Velmi dobrá kytaristka, která je jedna z mála, která ví, co Eliška chce od hudby, i když to zbytku většinou nedává smysl. Deni založil rodinu, a tak jej v kapele za basou vystřídal mladý a talentovaný Martin. Igi multifunkční bubeník, domlouvač, smlouvač, grafik a všechno na co si vzpomenete. A nikdo trochu Psychoeliška, která zpívá, skládá a píše. Nevíme, co budoucnost přinese, ale těšíme se.